Novi begunci od španske pravde
Карлес Пуђдемон (Фото АП)
Zato što neću dobiti pošteno suđenje u svojoj zemlji, potražila sam drugu u kojoj mogu da zaštitim svoja prava, izjavila je jedna od liderki katalonskog secesionističkog pokreta, objavljujući da je pobegla u Švajcarsku.
Nekadašnja poslanica stranke Kandidatura za narodno jedinstvo Ana Gabrijel (42) saopštila je da se neće vraćati kući iz Ženeve jer ne sme da izađe pred španske organe, koji je optužuju za podizanje pobune. Danas je trebalo da se pojavi pred Ustavnim sudom u Madridu i izjasni se o optužbi da je učestvovala u pobuni jer se zalagala za prošlogodišnji katalonski referendum o nezavisnosti.
Vest je obelodanila u intervjuu za jučerašnje izdanje švajcarskog lista „Tomp”.