Opet ćemo proizvoditi traktore
„Наши привредници заинтересовани за куповину 'Агрокорових' компанија” (Фото Ж. Јовановић)
Srbija trenutno sa stranim kompanijama pregovara o 54 investiciona projekta, vredna oko 2,5 milijarde evra koji bi trebalo da obezbede oko 29.000 radnih mesta. Među njima su i ulaganja o kojima se ovih dana govorilo u javnosti. Jedno je investicija visokotehnološke kompanije koja bi u Banatu proizvodila delove za električne automobile i zaposlila više od hiljadu ljudi. Drugi projekat, takođe velike nemačke korporacije, centralnoj Srbiji doneće više hiljada radnih mesta, izjavio je Marko Čadež, predsednik Privredne komore Srbije, u razgovoru za „Politiku”.
Da li su to možda Be-Em-Ve ili „Mercedes”, koji se pominju u medijima? Kaže da, za sada, ne može da otkrije ni o kojim kompanijama je reč, ni visinu njihovih ulaganja i dodaje da je korektno da o svojim odlukama i investicionim planovima govore sami investitori.