Opet ćemo proizvoditi traktore

Aleksandar Mikavica

03. 03. 2018. 22:00

„На­ши при­вред­ни­ци за­ин­те­ре­со­ва­ни за ку­по­ви­ну 'Агро­ко­ро­вих' ком­па­ни­ја” (Фото Ж. Јовановић)

Srbija trenutno sa stranim kompanijama pregovara o 54 investiciona projekta, vredna oko 2,5 milijarde evra koji bi trebalo da obezbede oko 29.000 radnih mesta. Među njima su i ulaganja o kojima se ovih dana govorilo u javnosti. Jedno je investicija visokotehnološke kompanije koja bi u Banatu proizvodila delove za električne automobile i zaposlila više od hiljadu ljudi. Drugi projekat, takođe velike nemačke korporacije, centralnoj Srbiji doneće više hiljada radnih mesta, izjavio je Marko Čadež, predsednik Privredne komore Srbije, u razgovoru za „Politiku”.

Da li su to možda Be-Em-Ve ili „Mercedes”, koji se pominju u medijima? Kaže da, za sada, ne može da otkrije ni o kojim kompanijama je reč, ni visinu njihovih ulaganja i dodaje da je korektno da o svojim odlukama i investicionim planovima govore sami investitori.