Može i bez slikanja

Toma Todorović

04. 03. 2018. 21:31

(Фото Јужне вести)

Niš – Mno­go je raz­lo­ga da se na­kon pe­ri­o­da po­lar­nih hlad­no­ća kra­jem fe­bru­a­ra i po­čet­kom mar­ta po­je­di­ne ko­mu­nal­ne slu­žbe i od­go­vor­ni lju­di ko­ji ih vo­de u Ni­šu i po­hva­le. Svih pret­hod­nih se­dam da­na, od po­čet­ka pro­šlog vi­ken­da do ju­če, u Ni­šu i oko­li­ni vla­da­la je pra­va si­bir­ska zi­ma i bi­lo je mno­go le­da, sne­žne me­ća­ve i ve­ja­vi­ca. Za raz­li­ku od svih ra­ni­jih go­di­na, ka­da je to­kom kri­znih si­tu­a­ci­ja i ne­vre­me­na no­si­o­ci­ma od­go­vor­nih funk­ci­ja u ko­mu­nal­nom si­ste­mu gra­da po ne­kom ne­pi­sa­nom pra­vi­lu naj­va­žni­je bi­lo da go­stu­ju na te­le­vi­zi­ja­ma ili or­ga­ni­zu­ju kon­fe­ren­ci­je za no­vi­na­re ka­ko bi ob­ja­šnja­va­li da je sve ide­al­no, a ni­je bi­lo ta­ko, i ka­da su vre­me to­tal­nih ko­lap­sa u sa­o­bra­ća­ju i blo­ka­da i pre­ki­da u snab­de­va­nju elek­trič­nom i to­plot­nom ener­gi­jom po­vre­me­no i osnov­nim pre­hram­be­nim ar­ti­kli­ma tvr­di­li da je Niš bez pro­ble­ma, pred kraj ove zi­me sve je bi­lo dru­ga­či­je.

Še­fo­vi zim­skih slu­žbi i ru­ko­vo­di­o­ci ko­mu­nal­nih pred­u­ze­ća to­kom ove zi­me da­no­noć­no su bi­li na te­re­nu gde su za­po­sle­ni, uz ob­no­vlje­nu i mo­der­ni­ju me­ha­ni­za­ci­ju na­ba­vlje­nu pro­šle je­se­ni, či­sti­li sneg i led, ospo­so­blja­va­li sa­o­bra­ćaj­ni­ce i po­red broj­nih te­ško­ća u od­vi­ja­nju grad­skog jav­nog pre­vo­za us­pe­li da obez­be­de ured­no snab­de­va­nje Ni­šli­ja.