Može i bez slikanja
(Фото Јужне вести)
Niš – Mnogo je razloga da se nakon perioda polarnih hladnoća krajem februara i početkom marta pojedine komunalne službe i odgovorni ljudi koji ih vode u Nišu i pohvale. Svih prethodnih sedam dana, od početka prošlog vikenda do juče, u Nišu i okolini vladala je prava sibirska zima i bilo je mnogo leda, snežne mećave i vejavica. Za razliku od svih ranijih godina, kada je tokom kriznih situacija i nevremena nosiocima odgovornih funkcija u komunalnom sistemu grada po nekom nepisanom pravilu najvažnije bilo da gostuju na televizijama ili organizuju konferencije za novinare kako bi objašnjavali da je sve idealno, a nije bilo tako, i kada su vreme totalnih kolapsa u saobraćaju i blokada i prekida u snabdevanju električnom i toplotnom energijom povremeno i osnovnim prehrambenim artiklima tvrdili da je Niš bez problema, pred kraj ove zime sve je bilo drugačije.
Šefovi zimskih službi i rukovodioci komunalnih preduzeća tokom ove zime danonoćno su bili na terenu gde su zaposleni, uz obnovljenu i moderniju mehanizaciju nabavljenu prošle jeseni, čistili sneg i led, osposobljavali saobraćajnice i pored brojnih teškoća u odvijanju gradskog javnog prevoza uspeli da obezbede uredno snabdevanje Nišlija.