Predao se bivši predsednik Brazila Lula da Silva

08. 04. 2018. 09:47

Бивши предеседник Бразила одлази у затвор (Фото АП)

SAO PAOLO - Bivši predsednik Brazila Luis Inasio Lula da Silva predao se policiji kako bi počeo služenje 12-godišnje zatvorske kazne na koju je osuđen zbog korupcije.

Brojne pristalice sprečavale su Lulu da se preda, ali je on ipak ušao u policijski automobil.

On je odveden u policijsku stanicu u Sao Paolo odakle će biti prebačen u grad Kuritiba.

Da Silva je trebalo da se preda vlastima u petak pošto je vrhovni sud odbacio njegovu žalbu u kojoj je zatraženo da se suspenduje odluka nižeg suda o služenju 12. godišnje kazne zatvora zbog korupcije.

Policija je potom izdala nalog za njegovo hapšenje.

On je u petak odbio da se preda ali je u subotu najavio da će ipak otići u zatvor, javlja Bi-Bi-Si a prenosi Tanjug.