Odustaje se od duplih tehničkih pregleda

Aleksandar Bojović

15. 05. 2018. 22:00

Mnogi vozači s radošću su primili vest i pozdravili odluku MUP-a da neće biti duplih tehničkih pregleda za automobile starije od 15 godina, kako je prošle nedelje bilo najavljeno (novi pravilnik usvojen je 5. maja, a trebalo je da stupi na snagu 5. juna). I ne čudi ovakva reakcija javnosti, s obzirom na to da ljudi u našoj zemlji uglavnom voze „automobile tinejdžere”.

Ovu vest danas je saopštio Nebojša Stefanović, ministar unutrašnjih poslova: „Niko ne mora da se plaši. Nijedan građanin koji ove godine bude registrovao automobil neće morati ponovo za šest meseci da ide na tehnički pregled”, rekao je Stefanović za TV Prva. Ministar policije je podsetio da je reč o zakonu iz 2009, dodajući da odredbe tog zakona neće biti primenjivane i da će se ići na izmene zakona.

Da je ova mera zaista zaživela, Srbija bi bila jedina zemlja u Evropi gde bi vozači automobila starijih od 15 godina morali na šest meseci da svoje „ljubimce” voze na kanal i podvrgavaju ih proveri tehničke ispravnosti. Osim što bi po tome bili jedinstveni na Starom kontinentu, bio bi to i još jedan udar na džep domaćih vozača. Spekulisalo se da će ubuduće tehnički pregled drastično poskupeti – pominjala se suma od 30 evra, dok je sadašnja cena od 1.000 do 1.500 dinara.