Gase školu "Miloš Crnjanski"

Aleksandra Isakov

06. 06. 2018. 22:00

Родитељи на протесту испред школске зграде (Фото:: А. Исаков)

Subotica – Osnovna škola „Miloš Crnjanski” se gasi i njenih 368 učenika prebacuju se u susednu školu „Jovan Mikić”. „Crnjanski” je najdrastičniji primer neracionalnosti u mreži osnovnih škola u gradu, loš primer koji je i poimence navelo Ministarstvo obrazovanja, rekla je Jasmina Stevanović, sekretar Sekretarijata za društvene delatnosti u subotičkoj gradskoj upravi.

Prema njenim rečima, lokalna samouprava učiniće sve što je u njenoj moći da u ovoj racionalizaciji niko ne bude oštećen, ni deca ni nastavni kadar. Škola kao pravno lice prestaje da postoji, ali njene prostorije, koje se nalaze u zgradi Više strukovne škole, i dalje će biti učionice koje će koristiti đaci Ekonomske srednje škole. Etela Jerinkić, savetnica gradonačelnika za pitanje obrazovanja, i sekretar Jasmina Stevanović na konferenciji za medije govorile su da je i inspekcija iz Ministarstva prosvete još tokom 2017. godine tražila da se uradi racionalizacija školske mreže, te da je urađen elaborat koji će se tokom ove sedmice naći na sednici Gradskog veća, a potom upućen Skupštini grada da ga na zasedanju 20. juna usvoji.