Aplikacije i tableti protiv radio-stanica

Dejan Aleksić

17. 06. 2018. 23:05

Честим протестима изражавају незадовољство (Фото Д. Жарковић)

Koliko puta se desilo da na poziv za naručivanje taksija dobijete odgovor: „Žao nam je, nazovite kasnije, trenutno nema slobodnih vozila!” Ubeđeni ste da to nije istina, jer ste videli nekoliko praznih taksija koji su vas upravo zaobišli…

Gotovo svakodnevno ovakve scene dešavaju se Beograđanima. Mnogi od njih bi verovatno rekli: „Pa angažujte više taksista, ako ih nema dovoljno.”

Ali, beogradska taksi udruženja tvrde suprotno – taksista sa dozvolama za rad u Beogradu je dovoljno, možda čak i previše. Dozvolu godinama ima oko 6.500 njih.

A, priča taksista… Čim se uđe u vozilo, ne svi, ali dobar deo njih počne jadikovku kako nema posla, kako su satima stajali na taksi stanici, kako voze kratke relacije… Taman kada pomislite da ste baš vi njihov profil omiljene mušterije, jer planirate da im kažete da ćete na primer od Borče ići do vrha Bulevara kralja Aleksandra i nazad, i da će usput biti i čekanja, što znači skuplja vožnja, polije vas hladan tuš.

„A, ne, ne! Zovite drugog kolegu”, čest je odgovor.