Martinović: Monstruozne pretnje poslaniku SNS-a Bunjevcu
Александар Мартиновић (Фото А. Васиљевић) / Владо Бабић (Фото Народна скупштина) / Бранко Ружић (Фото Танјуг)
Šef poslaničke grupe Aleksandar Martinović rekao je da je poslanik SNS-a Vlado Babić, iz Sombora, dobio pismo u kome mu se preti da će biti zaklan zato što je pre nekoliko dana replicirao Tomislavu Žigmanovu (DSHV), zalažući se za očuvanje identiteta bunjevačke nacionalne manjine, kojoj i sam pripada. Svi poslanici vladajuće većine i opozicioni radikali najoštrije su osudili ove pretnje, kao i ministar Branko Ružić, koji brani vladine zakone o kojima se raspravljalo u Skupštini Srbije.
Martinović je pokazao poslanicima pismo, koje je, kako je rekao, stiglo Babiću na adresu Skupštine Srbije, bez potpisa autora. Prema njegovim rečima, „pisano je rukom, latinicom, a preti se, između ostalog, da će nekakvi osvetnici atakovati na njegovu žensku obitelj”. Dodao je da se u pismu na najgori mogući način vređa Aleksandar Vučić, da se pominju jasenovačke žrtve i navodi da je „lijepo prvi hrvatski predsjednik dr Franjo Tuđman definirao da je u Jasenovcu ubijeno samo 20.000–30.000 ljudi, a govori se pogrdno o Aleksandru Vulinu, koji će doživotno biti persona non grata u Hrvatskoj”.
Prema Martinovićevim rečima, govori se i o Šešelju i navodi da će „osuđeni haški zločinac, komunjarsko-četnički vojvoda, takođe, biti zaklan prvom prilikom”. Martinović je zamolio ministra Ružića da sa ovim pismom upozna i ministra unutrašnjih poslova i vladu i dodao: „Plašim se da je ovo nastavak najgore moguće kampanje protiv Republike Srbije. Ovo je prevršilo svaku meru, ovo je atak na ličnost jednog narodnog poslanika, na najgori način se govori o Srbiji, njenom rukovodstvu, opozicionim političarima. Mi ćemo kao poslanička grupa insistirati da se otkrije ko stoji iza ovoga. Molim i vladu i MUP da pretnje najozbiljnije istraže i da reaguju, da se otkrije ko stoji iza ovog čina”.