Španci „uštedeli" 20 miliona evra
Фудбалери Шпаније остали су без титуле и богатих премија (Фото АП)
Uoči mundijala u Rusiji najveću nagradu za osvajanje titule prvaka sveta obećao je Fudbalski savez Španije koji je svakom igraču svoje reprezentacije garantovao 825.000 evra, što je – računajući i stručni štab – bila premija od oko 20 miliona evra za čitav tim. Pošto je španski sastav ispao u osmini finala, od preostalih učesnika za najveću nagradu se bori petostruki svetski šampion Brazil čija federacija je odlučila da svakom od 23 fudbalera isplati 800.000 evra ukoliko se ekipa vrati na tron.
Branilac titule Nemačka, koja prvi put u poslednjih 80 godina nije uspela da se probije u drugi krug, imala je dva i po puta manji bonus od Španaca. Tačnije, 350.000 evra po igraču. Pre četiri godine, za trijumf u Brazilu, svaki fudbaler je dobio 300.000 evra. „Motivacija“ za Rusiju izgledala je ovako: 75.000 četvrtfinale, 125.000 polufinale, 200.000 drugo mesto, 350.000 titula.