Studiraju ono što su hteli ili – ništa
Факултети нерадо смањују уписне квоте, јер онда добију мање новца из буџета (Фото А. Васиљевић)
Završava se dopunski upisni rok na državnim univerzitetima, a njegovi rezultati su uglavnom mršavi: za nekoliko dana, koliko su potencijalni brucoši mogli da se upišu posle završenog redovnog termina – na svakom od fakulteta koji je omogućio ovaj dodatni prijem – prijavilo se, u proseku, po njih desetak. Preciznije rečeno, na Fakultetu za fizičku hemiju u Beogradu do juče ih je bilo 23, na Građevinsko-arhitektonskom u Nišu 18, na Šumarskom u Beogradu 13, na Pravnom u Nišu šest, a na Ekonomskom u istom gradu – niko, kao i na Pedagoškom u Užicu.
Objašnjavajući otkud slaba zainteresovanost potencijalnih brucoša za dopunski upisni rok, prof. dr Žarko Popović, prodekan za nastavu na niškom Ekonomskom fakultetu, kaže da je svako od njih, da bi se upisao bez prijemnog, morao da donese uverenje o tome da je položio ispit, i to iz sasvim određenog predmeta, na nekom drugom fakultetu, što je u startu smanjilo interesovanje za produženi julski upis.