Dvostruki aršini za dva pisma u BiH
Стигматизација ћириличног писма видљива је и на путоказима у ФБиХ (Фото Д. Станишић)
Od našeg dopisnika
Sarajevo – Odmah nakon što su pojedini mediji objavili da se u Republici Srpskoj radi na pripremi zakona kojim bi ćirilica bila normirana kao glavno pismo u tom entitetu, potpredsednik RS Ramiz Salkić i šef Kluba Bošnjaka u Veću naroda RS Mujo Hadžiomerović uputili su oštre kritike na račun vlasti u RS. U istoj vlasti njih dvojica godinama zauzimaju značajne pozicije i primaju, za ovdašnje prilike, vrlo visoku platu.
Najavljenu mogućnost normiranja ćirilice kao glavnog pisma, Salkić je u sarajevskim medijima predstavio kao „neustavnu” nameru vlasti RS koja je, kako je rekao, „ogrezla u radikalizmu” i pokazala se kao „majstor diskriminacije i aparthejda u obrazovnom sistemu”, a Hadžiomerović kao „kulminaciju bezobrazluka i drskosti”. Za njih dvojicu to je i pokušaj „nametanja nemogućih uslova života” svima onima koji ne pripadaju srpskom narodu.