U Tršiću se uči digitalna humanistika

Dragana Jokić-Stamenković

12. 08. 2018. 09:40

​(Фото: Министарство просвете)

Tačno tri i po decenije posle osnivanja najvećeg vanškolskog naučno-obrazovnog centra za prirodne nauke u Evropi, naša istraživačka stanica „Petnica” dobila je svoj pandan za izučavanje društvenih nauka. Barem tako čelnici Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, ne bez razloga, vide Obrazovno-kulturni centar „Vuk Karadžić” u Tršiću, koji u septembru navršava godinu dana od kako je osnovan u rodnom mestu reformatora srpskog jezika, po kojem i nosi ime.

„Petnicom za društvenjake” nazvala ga je i premijerka Srbije Ana Brnabić, koja je nedavno posetila ovaj centar i govorila o njegovom značaju mladim polaznicima i predstavnicima medija. Tršićki centar, koji okuplja đake, studente, nastavnike i naučne radnike iz zemlje i sveta, predstavila je i o planovima za njegov razvoj za „Politiku” govorila Gabrijela Grujić, predsednica Nadzornog odbora ovog centra i pomoćnica ministra prosvete.