Na listu besmrtnih upisali su se sami
(Фото Т. Тодоровић)
Niš – Imali su između 22 i 26 godina kada su pre nepune dve decenije herojstvom zadivili sve. Posle 19 godina – trojica poginulih na Košarama između 9. aprila i 10. juna 1999. godine u borbama protiv takozvane OVK i NATO-a, Legije stranaca i drugih vojski koje su besomučno, ali bezuspešno nasrtale na srpsku zemlju i jedan stradali u godinama posle agresije na Srbiju i SR Jugoslaviju – osvanula su oslikana u niškom parku Čair uz poruku autora – „Ubacite u bukvare ljutu bitku za Košare, neka znaju srpski đaci gde su poginuli junaci.”
Mural sa likovima neustrašivih boraca sa Košara Dragana Grbića (koji je imao 26 godina kada je nastradao), Dejana Mitića (23), Predraga Leovca (24) i Ivana Vasojevića (24) od pre nekoliko dana je na jednom od zidova nekadašnje niške „Remize”, kasnije Elektrodistribucije u Čairu. Autor murala je akademski slikar Sava Mišić, koji je realizovao ideju prijatelja, Nišlija, istoričara Mladena Stankovića i programera Miloša Rošuoa. Ova trojica niških mladića su sami osmislili, projektovali i finansirali izradu murala sa namerom– da se heroji sa Košara na Prokletijama nikada ne zaborave.