Nema slučajeva povređivanja dece zbog video-igrice
Неопходна заштита деце на интернету (Фото Пиксабеј)
Upozorenje na novu igricu koja se širi društvenim mrežama popularnim i među najmlađima stiglo je nedavno iz SAD: navodno je dvanaestogodišnja devojčica iz argentinskog gradića u blizini Buenos Ajresa izvršila samoubistvo u dvorištu kuće, na koje ju je, kako se sumnja, navelo korišćenje igrice „Momo”. I dok američki stručnjaci apeluju da se uvede kontrola na ovu i slične igrice koje usmeravaju decu da čine razne stvari, od krajnje banalnih do izuzetno opasnih, u Srbiji nije registrovan nijedan slučaj korišćenja ovakvih igrica.
„Odeljenju za borbu protiv visokotehnološkog kriminala MUP-a nije podneta nijedna prijava koja se odnosila na neko od krivičnih dela koje bi se moglo povezati sa igricom ’Momo’, niti su zabeleženi ili prijavljeni slučajevi fizičkog nasilja koji bi se mogli povezati sa ovom igricom, kao ni sa jednom drugom igricom na internetu”, odgovaraju u MUP-u na pitanja „Politike”.