Kuće i dalje pucaju i tonu
(Фото И. Милутиновић)
„Posle četrdeset dana, od kada u našoj ulici tone zemlja, a kuće pucaju, iz medija smo saznali da nam je grad obezbedio privremeni smeštaj. I to u Kamendinu, gde su socijalni stanovi. Nama se iz grada još niko nije obratio, tako da ne znamo o kakvom smeštaju je reč. Videli smo samo neki snimak iz tih zgrada na društvenim mrežama i ono što se da zapaziti ne izgleda privlačno”, pričaju žitelji Novogradske i Dobanovačke ulice u Zemunu gde je krajem jula posle pucanja vodovodne cevi počelo uleganje zemlje. Uzrok još nije utvrđen, a rezultati Gradskog zavoda za veštačenje koji je radio ispitivanje tla znaće se početkom sledeće sedmice.
Žitelji ovog dela Zemuna, takozvanog Ćukovca, svakodnevno su u sve većem strahu, ali svoje domove ne napuštaju. U kućama, izuzev jedne porodice koja je najugroženija pa joj je opština obezbedila dom, svi ostali provode i noći. A objekti na ovim adresama i danje pucaju. Zidovi imaju sve veće brazde, u jednom od njih su se obrušili i plafoni.