Međunarodni dan osoba sa invaliditetom
(Фотографије Пошта Србије)
Obeležavanje 3. decembra – Međunarodnog dana osoba sa invaliditetom, ustanovljeno je 1992. godine kada je Generalna skupština UN usvojila rezoluciju kojom se sve zemlje pozivaju da obeležavaju taj dan sa ciljem da se unapredi i omogući osobama sa invaliditetom jednako uživanje ljudskih prava i ravnopravno učešće u društvu.
Imajući u vidu trajno opredeljenje Republike Srbije da omogući punu ravnopravnost svim svojim građanima, Vlada Republike Srbije i Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja posebnu pažnju posvećuju unapređenju položaja osoba sa invaliditetom i ulažu velike napore u razvoj saradnje sa udruženjima osoba sa invaliditetom koja zastupaju interese svih kategorija osoba sa invaliditetom u Republici Srbiji.
Međunarodni dan osoba sa invaliditetom ove godine se obeležava grafičkim sloganom J=DNAKI.
Stručna saradnja: Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Vlade Republike Srbije
Umetnička obrada: Jakša Vlahović, akademski grafičar