Saradnja vaterpolista Srbije i Kine

Milan Galović

03. 12. 2018. 16:17

Са јучерашње конференције за новинаре у ВСС (Фото М. Галовић)

Predsednik Vaterpolo saveza Srbije i direktor Vaterpolo federacije Kine, Viktor Jelenić i Lei Ming, potpisali su u Beogradu sporazum o saradnji koji se odnosi na saradnju muških i ženskih selekcija i klubova, trenera i sudija u narednom četvorogodišnjem periodu.

Na konferenciji za novinare, održanoj u Vaterpolo savezu Srbije, najavljena je i mogućnost da reprezentacija Kine nastupa u regionalnoj vaterpolo ligi koju čine klubovi iz Srbije, Crne Gore, Hrvatske i Slovenije. U tom slučaju sedište kineske reprezentacije bi bilo u Srbiji.

- Drago nam je što smo u mogućnosti da pomognemo razvoju vaterpola u Kini. Ovaj ugovor se odnosi na četiri godine, ali verujem da ćemo saradnju nastaviti i posle tog perioda – rekao je Viktor Jelenić, predsednik Vaterpolo saveza Srbije.

Petar Porobić sa rukovodiocima Vaterpolo federacije Kine (Foto M. Galović)

Direktor Vaterpolo federacije Kine Lei Ming nije krio da je impresioniran trofejima koje je video u sali Vaterpolo saveza Srbije.
- Kina je velika zemlja, ali je Srbija velika u vaterpolu. Ovde vidim puno trofeja, mi imamo prostor koji je za sada prazan. Zadovoljstvo nam je što ćemo sarađivati sa Vaterpolo savezom Srbije – izjavio je Lei.

Potpisivanju ugovora i konferenciji za novinare prisustvovao je i Petar Porobić, selektor vaterpolo reprezentacije Kine.

- Ovoj ugovor doprineće podizanju kineskog vaterpola na viši nivo. Kina je je već napravila iskorak u ženskom vaterpolu, taj uspeh je podsticaj i za mušku selekciju – rekao je Porobić.