Magija klasike na Kolarcu

03. 12. 2018. 23:16

Dvanaesti, tradicionalni beogradski koncert „Magija klasike” izveden je u Kolarčevoj zadužbini. Maestro Jovan Kolundžija uz klavirsku saradnju sestre Nade Kolundžije, svirao je na svojoj legendarnoj violini, delo Pjetra Gvarnerija iz 1754. godine, „Sonatu u De-duru” Žan-Marija Leklera. Nada je nastavila koncert kompozicijama za klavir Georgija Gurđijeva, a posle pauze usledile su ovacije Jovanu za izvedbu „Oče, da li me čuješ” i „Šerburški kišobrani” Mišela Legrana. Mladi pijanista Nikola Zaringer kao gost izveo je kompoziciju Čajkovskog „Dumka op. 59”.

Tekst i foto M. Veličković