Preminula beba na Institutu za majku i dete

04. 12. 2018. 17:27

Dete uzrasta 12,5 meseci koje vaspitačice iz vrtića u Vrčinu u ponedeljak nisu mogle da probude i koje je prebačeno u Institut za majku i dete, preminulo je danas u 16.15 časova, saopšteno je iz te zdravstvene ustanove.

„U toku popodneva je nastupilo pogoršanje opšteg stanja i mere reanimacije nisu dale uspeha. Smrtni ishod nastupio je u 16.15 sati”, saopštio je Institut za zdravstvenu zaštitu majke i deteta Srbije „Dr Vukan Čupić” na Novom Beogradu.

Kako se navodi, planirana je sudska obdukcija, javlja Tanjug.

Iz Instituta je ranije saopšteno da je u toku današnjeg dana zbog srčanog zastoja u dva navrata beba reanimirana na Odeljenju intenzivne nege Pedijatrijske klinike i da je opšte zdravstveno stanje veoma teško.

Takođe je navedeno da urađene toksikološke analize ne ukazuju na mogući uzrok srčanog zaostaja tokom spavanja u vrtiću.

Dete staro 12,5 meseci, koje prilikom buđenja u vrtiću u Vrčinu nije davalo znake života, i koje je reanimirano u ambulanti u Vrčinu, primljeno je juče u Institut za zdravstvenu zaštitu majke i deteta Srbije oko 13 časova.

Posle spavanja u vrtiću, vaspitačica i majka su primetile da dete ne daje znake života. Oživljavanje je započeto u ambulanti u Vrčinu i nastavljeno u kolima Hitne pomoći iz Grocke.

Reanimacija je potom nastavljena na institutu kada je uspostavljen rad srca.