„Zemlja gruva" – prva decenija

09. 12. 2018. 09:13

Концертом у СКЦ-у обележено десет година постојања бенда (Фото И. Милутиновић)

Bend „Zemlja gruva” obeležio je 10 godina postojanja koncertom održanim u Studentskom kulturnom centru, a fanovi grupe, koja se prvi put pojavila na „Beoviziji” 2008. s pesmom „Čudesni svetovi”, proveli su nezaboravno veče sa svojim muzičkim miljenicima. Nastup je počeo s više od pola sata zakašnjenja, ali kad su muzičari izašli na scenu i izveli prve ritmove, publika je u oduševljenju nastavila da peva s njima. Uz zvuke ove pop grupe igralo se do kasno u noć.

– Kada pogledamo šta smo postigli za ovih 10 godina možemo da kažemo da smo zadovoljni. Pre svega, uspeli smo da održimo kontinuitet i fokus na stvaranju muzike koju volimo i mislimo da smo obezbedili jedno sigurno i prepoznatljivo mesto na sceni. Mi to vidimo kao razlog za slavlje s našom publikom – poručili su u najavi za koncert vlasnici hitova „Jednom je sada”, „Sudopera”, „U opasnosti”, „Afrika”, „Jače, manijače”, „Đango”, „Vucibatina”...

Grupa je svoj muzički portfolio pred ovaj nastup obogatila i novim spotom. Reč je o video prikazu pesme „Mama” s albuma „Šta stvarno želiš” u remiksovanom izdanju.