Šansa za proizvođače kvalitetne hrane

10. 12. 2018. 11:46

(Фото Пиксабеј)

U Srbiji je pokrenut Biznis inkubator za visokokvalitetnu hranu uz čiju pomoć je 20 proizvođača iz prehrambene industrije razvilo inovativne proizvode koji su plasirani na domaće i međunarodno tržište, izjavio je direktor Projekta za konkurentnu privredu USAID-a Aleksandar Pavlović.

– Biznis inkubator je srpskoj industriji hrane omogućio poslovnu podršku koja će u narednom periodu postati dugoročno održiv način da se pomogne malim i srednjim preduzećima – rekao je Pavlović, na panel diskusiji „Razgovori sa ukusom”, prenosi Beta.

Po njegovim rečima, rezultat inicijative biznis inkubatora su novi i visokokvalitetni proizvodi koji su kroz taj model lakše izašli na tržišta i ostvarili inovacije u svom sektoru.

– Ovakva podrška je veoma važna proizvođačima s obzirom na to da se većina njih suočava sa teškim izlaskom na tržište i ima težak pristup finansiranju – istakao je Pavlović. On je ukazao da je Amerika jedan od najznačajnijih inovatora u prehrambenoj industriji i da se u toj zemlji poslednjih godina razvijaju različiti modeli inkubatora. Dodao je da kompanije iz prehrambene industrije prilikom razvoja proizvoda moraju da posvećuju više pažnje istraživanju tržišta i potrebama potrošača.