Na protestima u Zimbabveu ima žrtava

14. 01. 2019. 22:50

(Фотографије Бета-АП)

Harare - Na protestima koji su održani u Zimbabveu zbog povećanja cena goriva poginulo je nekoliko osoba, izjavio je ministar za bezbednost Oven Nkube ne navodeći broj. „Žao mi je što su ta dešavanja (protesti) doveli do mrtvih i povređenih”, rekao je ministar.

Policija je u nekoliko delova Hararea ispalila suzavac da bi rasterala demonstrante koji su palili gume i bacali kamenice protestujući zbog povećanja cene goriva. Građani Zimbabvea su nezadovoljni pošto je Vlada tokom vikenda donela odluku o skoro dvostrukom poskupljenju goriva, prenosi Beta-AFP.