Dugo premošćavanje Topčiderke
(Фото Д. Јевремовић)
Tramvaji 12 i 13 za Banovo brdo su ukinuti 4. avgusta 2018. kada su počeli radovi na mostu kod petlje u Radničkoj i povezivanju sa Rakovicom. Rečeno je da će saobraćaj ponovo da se uspostavi u decembru 2018. Uveden je autobus 12A s velikim intervalom, što je povećalo pritisak na autobuski prevoz koji je ionako sve lošiji, počev od „zimskog” reda vožnje 2013–2014. Iako na Banovo brdo ide veliki broj linija, gužve su stalne jer tu prolaze i linije koje povezuju 200.000 stanovnika Čukarice i Rakovice (Vidikovac, Žarkovo, Bele vode, Železnik, Kneževac, Cerak, Košutnjak, Skojevsko naselje). Međutim, u decembru GSP obaveštava da se radovi produžavaju do 4. juna 2019. Stari tramvajski nadvožnjak je srušen a novi se zida tempom kao da se premošćava Amazon a ne Topčiderka. Kada je „produžetak” radova (decembar–jun) duži od samih radova (avgust–decembar) jasno je šta je u pitanju. Krajnje pitanje za takvu bahatost: ko zna gde će završiti novac iz gradske kase za ove „radove”…
Dragan Marković
Beograd