Hotel „Beograd centar" biće otvoren za dva meseca

28. 01. 2019. 16:30

(Фото Д. Јевремовић)

Hotel „Beograd centar” u Kolarčevoj ulici u Beogradu, u bivšoj zgradi Jugoeksporta, primiće prve goste za oko dva meseca, najavio je danas biznismen i vlasnik tog hotela Petar Matijević.

„Zgrada je pod zaštitom države, pa je spoljni izgled morao da se restaurira i ti poslovi su završeni, ali kasne finalni radovi i otvaranje zbog dozvola za trafo stanicu. Te papire smo čekali godinu i po dana”, rekao je Matijević agenciji Beta.

Matijević je 2016. godine kupio zgradu Jugoeksporta u centru Beograda za 7,3 miliona evra i rekunstruiše je u luksuzan hotel sa četiri plus zvezdice.

Luksuzni hotel je po planu trebalo da bude otvoren prošlog leta jer je deo dozvola dobijen u novembru 2017. godine.

Hotel će, prema rečima Matijevića, imati 68 soba i restoran od 300 kvadrata, kao i parking za automobile, a zapošljavaće oko 40 radnika. Za petu zvezdicu nedostaje bazen za koji ne postoje uslovi.

Cela zgrada ostaće autentična, kao i stepenište iz 1923. godine.

U vlasništvu porodice Matijević su, pored industrije mesa „Matijević”, nekoliko farmi i više stotina hektara poljoprivrednog zemljišta, još i četiri hotela, tri u Novom Sadu i jedan u Zrenjaninu.

Zgrada Jugoeksporta je sazidana 1923. godine po projektu Matije Bleha, a nuđena je nekoliko puta na prodaju. Prva procena je bila da vredi 20 miliona evra, ali je cena zgrade padala posle svake neuspešne licitacije.