Emisija o malom čoveku velikog srca

02. 02. 2019. 10:30

Nedavno je na RTS-u u „Oko” magazinu emitovana emisija o poštaru Filipu Filipoviću. To je čovek koji bez obzira na razne vremenske neprilike i teške uslove rada, pešice prelazi kilometre da bi obavio svoj posao. I ne samo to. On pomaže ljudima koji žive u selima, koja su praktično odsečena od sveta kad padne sneg, tako što im dostavlja neophodne namirnice, onda kad, valjda, svi zaborave na njih.

Uvek je bilo i biće ljudi koji pošteno rade svoj posao i ne traže prečice u životu, već idu redovnim putem, ma koliko on bio težak i dug. U današnje vreme, takvo ponašanje često nailazi na podsmeh jer se više ceni to što se neko „snalazi” u životu. Za pohvalu je da se o ovim ljudima priča javno na televiziji sa nacionalnom frekvencijom. Svi mi znamo da oni postoje, ali sigurno je da zaslužuju više pažnje od ljudi koji se provlače kroz rijalitije, bez ikakvog ljudskog kvaliteta. Svaka čast za poštara Filipa Filipovića i za RTS što obraća pažnju i daje značaj vrednim i poštenim ljudima.

Desanka Vukosav,

Apatin