Antilovni delikatesi
Веганско вече у Културном центру „Град” (Фото: Борис Ангеловски)
Edukativno vegansko veče Udruženja „Sloboda za životinje” i KC „Grad” u okviru „Delikatesnog ponedeljaka” posetiocima je na meniju ponudilo „antilovne delikatese” i dokumentarni film „Život sa lisicama” o prijateljstvu i poverenju čoveka i divlje životinje.
Sinhronizacija filma na srpski jezik Gintera Šumana, fotografa i čoveka koji je godinama beležio momente iz života lisičje porodice, i početak sezone lova na tu životinjsku vrstu koju čovek vekovima proganja bio je povod da Udruženje edukuje posetioce o mitovima i zabludama o lovu, lovstvu i biološkoj ravnoteži, o mogućnosti suživota, ali i prijateljstva ljudi i životinja.
Članovi ovog udruženja su posetiocima ponudili da probaju ukusna jela bez mesa kao što su lovačke šnicle od leblebija, pšenice i pasulja, sos od paradajza, knedle od šljiva...
– Hteli smo da pokažemo da postoje veoma ukusne zamene za meso i bez ubijanja životinja, ali i da prenesemo poruku o njihovom slobodnom životu kao suprotnosti masovnom uzgoju koju sprovodi čovek na farmama – istakla je predsednica Udruženja Snežana Milovanović.