Inspektori za hemijsko oružje na obuci u Kruševcu

05. 04. 2019. 15:44

(Фото Војска Србије)

U Centru ABHO u kruševačkoj kasarni „Car Lazar“ realizuje se Trening kurs sa pravim toksičnim hemikalijama za pripadnike Organizacije za zabranu hemijskog oružja (OZHO), saopštila je Vojska Srbije.

Polaznici kursa – 18 inspektora za kontrolu hemijskog oružja iz 14 zemalja, obučavaće se za upotrebu sredstava hemijske detekcije i identifikacije realnih agenasa. OZHO je za ovu dvonedeljnu aktivnost, koja se realizuje uz podršku Centra ABHO, 246. bataljona ABHO i Vojnomedicinske akademije, angažovao svoje instruktore iz Holandije.

Realizacija trening kursa predstavlja kontinuitet uspešne saradnje Organizacije za zabranu hemijskog oružja i Ministarstva odbrane Srbije u implementaciji Konvencije o zabrani hemijskog oružja, naročito kada se radi o izvođenju ovakvih trening kurseva, koji se realizuju sa pravim toksičnim hemikalijama.