Venecuela ponovo ima struju

10. 04. 2019. 22:26

(Фото Бета/АП)

KARAKAS - Vlada Venecuele saopštila je da je snabdevanje električnom energijom uspostavljeno u čitavoj zemlji, iako se planira nekoliko isključenja, manje od 24 sata od najnovijeg velikog nestanka struje.

Ministar telekomunikacija Horhe Rodriges objavio je uspostavljanje snabdevanja na državnoj televiziji.

Rodriges je najnoviji prekid u snabdevanju pripisao „kvaru” u hidroelektrani Guri, koja proizvodi 80 odsto struje u Venecueli, izazvanom „štetom od terorističkog napada” 7. marta.

Vlada je za nestanke struje krivila hakerske napade koje izvode SAD i opozicija. Opozicija tvrdi da je uzrok loša infrastruktura, prenosi Beta.