Rad nedeljom – nigde nikog
13. 05. 2019. 09:13
Део градилишта око Трга републике.(Фото М. Јанковић)
Mladi turista iz Holandije, jedan od retkih trenutno u Beogradu, koga smo juče popodne sreli u centru grada, začudio se kada je video da na lokaciji koja mu je na internet mapi označena kao kritična, s puno gužve, mogućeg saobraćajnog kolapsa i svih pratećih problema, nema radnika. Momak nam je rekao da se u gradu u kom on živi rekonstrukcije ulica takođe obavljaju ali da to traje veoma kratko jer građevinci rade neprestano, u tri smene, kako bi se sve završilo što pre. Kada smo mu rekli da je nedelja kod nas neka vrsta praznika, samo je slegao ramenima i zapitao nešto u stilu: „Koliko vas to košta?”...