Evergrin za dobro raspoloženje
Хор „Краљ Петар Први” са диригентом Ђорђем Перовићем (Фото: Ј. С. Т. )
„Pod sjajem zvezda”, „Kad imaš druga”, „Odiseja”, „Samo jednom se ljubi”, „Somborske ruže”… samo su neke od numera koje je izvodio Hor „Kralj Petar Prvi” sa dirigentom Đorđem Perovićem na čelu. U prepunoj sali opštine Vračar predstavili su se publici koncertom koji je nosio naziv „Melodije dobrog raspoloženja”.
Ovaj mešoviti hor osnovan je 2008. godine od bivših đaka istoimene osnovne škole. Vremenom, članovi su postali i drugi zaljubljenici u evergrin domaću i stranu muziku, popularne kompozicije iz mjuzikala i filmova.
A da bi njihov nastup bio još uspešniji i atraktivniji, imali su sinoć i muzičku pratnju – Dejan Pribaković, bubnjevi, Miodrag Kosanović, bas, i Andrej Stefanović, klavir.