Folksvagen mora da plati Česima 23 miliona dolara

19. 06. 2019. 16:39

PRAG - Okružni sud u Pragu presudio je danas, u postupku vezanom za Folksvagenov dizel-skandal, da vlasnici automobila marke „škoda” i VW vozila imaju pravo na odštetu u vrednosti od 533 miliona kruna (23,3 miliona dolara).

Tužbu je podnelo 2.435 ljudi, objavio je sajt „seznamzpravi”, a na presudu suda moguće je uložiti žalbu.

Folksvagen je u septembru 2015. godine priznao da je varao na testovima merenja štetnih gasova u SAD, podseća britanska agencija.

„Ovo je napredak u evropskom domenu te afere. Uspeli smo da proguramo istu kompenzaciju kao i u Sjedinjenim Državama”, izjavio je advokat klijenata koji su podneli tužbu, javlja Rojters a prenosi Tanjug.

Folksvagen je isplatio više od 27 milijardi evra (31 milijardu dolara) na ime kazni za korišćenje nezakonitog softvera kako bi prikrio prekomeran nivo zagađenja iz svojih dizel automobila.