Počela obnova Hale „Aleksandar Nikolić"

21. 06. 2019. 20:38

(Фото Беоинфо)

Obnova Hale „Aleksandar Nikolić” je počela, a radovi će biti završeni do kraja septembra, da bi dvorana u oktobru bila spremna za košarkaška takmičenja, najavio je zamenik gradonačelnika Goran Vesić, a preneo Beoinfo.

U temeljnu rekonstrukciju nekadašnjeg „Pionira” uloženo je dva miliona evra, a kapacitet će, rekao je Vesić, biti povećan sa 6.300 na 8.000 mesta.

– U dvorani će biti urađen nov parket, koševi, toalet, ventilacija, klima i biće postavljena nova rasveta. Imaćemo i nova sedišta, dvorana će biti komfornija, ali neće izaći iz postojećih gabarita, tako da će posao moći da bude završen do kraja septembra. Sanacija će biti urađena po FIBA standardima i ovde će moći da se igraju sva košarkaška takmičenja – najavio je zamenik gradonačelnika prilikom obilaska hale, u koju, kako je rekao, prethodnih pet decenija nije ulagano.

Glavni gradski urbanista Marko Stojčić rekao je da se potpuno obnavlja i enterijer cele hale.

– U arhitektonskom smislu hala će ostati ista, ali će mobilijar biti promenjen, estetski usklađen sa savremenim trendovima i potpuno bezbedan. Sva infrastruktura će biti zamenjena. Posle rekonstrukcije preći ćemo na uređenje platoa ispred hale, gde će biti postavljena bista Aleksandra Nikolića – istakao je Stojčić.

Dve saune, teretana na Starom DIF-u

Rekonstrukcija Gradskog centra za fizičku kulturu, poznatijeg kao Stari DIF, počeće narednih dana, izjavila je gradska sekretarka za sport i omladinu Dragana Belojević. Ona je navela da radovi podrazumevaju dve nove saune, jednu teretanu, zamenu parketa u dve sale, novo osvetljenje...