Vojska Srbije na vežbi u Bugarskoj
19. 07. 2019. 18:29
(Фото Војска Србије)
Pripadnici Vojske Srbije učestvovali su na vežbi „Platinasti lav 19”, koja je, u organizaciji Evropske komande Oružanih snaga SAD i uz učešće 800 vojnika iz sedam zemalja, održana u Bugarskoj, saopštila je Vojska Srbije.
Na vežbi je naš pešadijski vod VS uvežbavao taktike, tehnike i procedure za napad i odbranu u urbanoj sredini, a potom je u sastavu multinacionalne igrajuće čete realizovao obuku za helikopterski desant.
„Platinaste” vežbe se izvode od 2014. godine i to „Platinasti lav” u Bugarskoj, „Platinasti orao” u Rumuniji i „Platinasti vuk” u Srbiji.