Gužva, trubači, euforija…

28. 08. 2019. 09:04

(Фотографије Н. Неговановић)

Vesela i slavljenička atmosfera vladala je ispred stadiona „Rajko Mitić” pred utakmicu između fudbalera „Crvene zvezde” i „Jang bojsa” za plasman u Ligu šampiona. „Slivale su se reke” navijača prema „Marakani” i na svakom koraku, kako prenosi Tanjug,  bila je prisutna euforija i tražila se karta više, iako su već prvog dana rasprodate ulaznice za sva mesta.

Atmosferu su podgrejavali trubači kod zapadne tribine oko kojih su se navijači veselili uz pesme kao što su „Đurđevdan”, „U boj krenite junaci svi”...

Veliku pažnju kod „severa” privukao je i skoro postavljeni tenk u „Zvezdinim” bojama, na kome su se mnogi slikali.

Ove optimistične prognoze navijača su se i obistinile. „Crvena zvezda” je obradovala svoje fanove. Grad je slavio jer ulazak u Ligu šampiona je veliki uspeh.

Šest navijača je lakše povređeno tokom ove fudbalske utakmice, izjavio je agenciji Beta prim. dr Slobodan Ivanović, hirurg, vlasnik Klinike „Anlave”. Jedan navijač je, međutim, bio toliko alkoholisan, rekao je dr Ivanović, da je imao i epileptične napade pa je odvezen u Vojno-medicinsku akademiju gde je zadržan na lečenju.