Tek poneki majstor na Savskom trgu
(Фото: М. Величковић)
Turistička organizacija Beograda mogla bi da razmisli o pokretanju ture „Gradilišta glavnog grada”. Jer, samo u centru prestonice toliko je raskopanih trgova i ulica u kojima se kraj radova ne nazire pa bi od jedne ovakve ture moglo i da se zaradi. I Beograđani i turisti mesecima preskaču raskopane saobraćajnice kao što su Kraljice Marije, Džordža Vašingtona, 27. marta, Karađorđeva, Trg republike… Njima se poslednjih nedelja pridružio i Savski trg čija obnova se mesecima odlagala, a sada kada je konačno počela, čini se da je i ona mogla još malo da bude odložena. Ovaj trg, tek što je razrovan deo asfalta na njemu, ubrzo je počeo da liči na Karađorđevu i Kraljice Marije u kojima je bilo mnogo više dana u kojima su majstori mogli da se prebroje očas posla, nego dana kada su ova gradilišta bila krcata radnicima. Upravo tako ovih dana izgleda i Savski trg. Delimično raskopan i ograđen, tek poneki radnik i građevinska mašina. I na njemu je, kao i u nabrojanim ulicama, samo pešacima zakomplikovan prolaz jer sada moraju da obilaze, preskaču prepreke, hodaju po raskopanom asfaltu…