Stefanović za jačanje Srpsko-ruskog humanitarnog centra

06. 11. 2019. 16:43

(Фото МУП Србије)

Potpredsednik vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović razgovarao je sa ambasadorom Ruske Federacije Aleksandrom Bocan-Harčenkom o nastavku saradnje dveju zemalja u oblasti vanrednih situacija, saopšteno je iz MUP-a Srbije.

Stefanović je istakao značaj dosadašnje saradnje u ovoj oblasti, posebno kroz rad Srpsko-ruskog humanitarnog centra (SRHC) koji je predstavljao podršku pripadnicima Sektora za vanredne situacije MUP-a Srbije tokom prethodnih godina u suočavanju sa poplavama, požarima i drugim elementarnim nepogodama.

Ministar je istakao da bi, osim njegove humanitarne uloge kroz reagovanje u kriznim situacijama, trebalo dodatno razvijati kapacitete Srpsko-ruskog humanitarnog centra, tako što bi dobio i ulogu trening centra u cilju dodatnog obučavanja i usavršavanja pripadnika vatrogasno-spasilačkih jedinica.

Sastanku su prisustvovali i novoimenovani kodirektori Srpsko-ruskog humanitarnog centra Bojan Kostić i Andrej Mamčenkov.

Ambasador Bocan-Harčenko naveo je da očekuje da će novi rukovodioci dati novi impuls u saradnji Srbije i Rusije u oblasti vanrednih situacija i da će zajedničkim naporima doprineti uspešnom razvoju Centra.