Omaž Ludmili Frajt

19. 11. 2019. 09:54

Хор „Колегијум музикум” у Галерији САНУ (Фото: Небојша Марјановић)

Povodom sto godina od rođenja i dve decenije od smrti jedne od najoriginalnijih srpskih kompozitorki Ludmile Frajt (1919–1999), u Galeriji SANU priređen je koncert muzike koju je napisala ova umetnica. Na programu su bili „Ekloga”, za kamerni orkestar, „Pesme noći” , za ženski hor i kamerni orkestar, „Epizode”, za flautu i klavir, „Tužbalica”  za ženski hor, „Tri nokturna” za flautu i gitaru i „Dubrovačka lirika”, za bariton i kamerni ansambl.

Nastupili su Kamerni orkestar, kojim su dirigovali Borislav Čičovački i Dragana V. Jovanović, i Hor „Kolegijum muzikum”. Kao solisti predstavili su se soprani Mina Nikolić i Doroteja Aranđelović, Aleksandar Ružičić, flauta, Veljko Nenadić, klavir, Miloš Janjić, gitara, Vasa Stajkić, bariton, Katarina Marjanov, klarinet, Darko Karajić, lauta, Nataša Petrović, viola, Ivan Marjanović, udaraljke, i Dejan Božić, violončelo.