Počela zima
22. 12. 2019. 15:57
(Фото Пиксабеј)
Sunce će danas zaći u 15 časova i 59 minuta, obdanica će biti najkraća, a noć najduža, jer je prvi dan zime za stanovnike severne Zemljine populopte.
Zima je počela jutros u 5 sati i 19 minuta.
Istovremeno, za stanovnike na južnoj Zemljinoj polulopti počelo je leto, naveli su iz Astronomskog društva „Ruđer Bošković” u Beogradu, javlja Tanjug.
Na dan početka zime obdanica je najkraća, a noć najduža.
Sunce je u Beogradu izašlo u 7 sati i 12 minuta, a zalazi u 15 časova i 59 minuta, što znači da će obdanica trajati 8 sati i 47 minuta, a noć 15 sati i 13 minuta.