Počela zima

22. 12. 2019. 15:57

(Фото Пиксабеј)

Sunce će danas zaći u 15 časova i 59 minuta, obdanica će biti najkraća, a noć najduža, jer je prvi dan zime za stanovnike severne Zemljine populopte.

Zima je počela jutros u 5 sati i 19 minuta.

Istovremeno, za stanovnike na južnoj Zemljinoj polulopti počelo je leto, naveli su iz Astronomskog društva „Ruđer Bošković” u Beogradu, javlja Tanjug.

Na dan početka zime obdanica je najkraća, a noć najduža.

Sunce je u Beogradu izašlo u 7 sati i 12 minuta, a zalazi u 15 časova i 59 minuta, što znači da će obdanica trajati 8 sati i 47 minuta, a noć 15 sati i 13 minuta.