Vučić čestitao Božić Hočevaru

24. 12. 2019. 13:28

Фото А.Васиљевић - Бета - М.М:

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas božićnu čestitku beogradskom nadbiskupu Stanislavu Hočevaru i drugim poglavarima Katoličke crkve, sveštenstvu, redovništvu, monaštvu i vernicima, koji Božić slave po Gregorijanskom kalendaru.

„U vreme radosnih božićnih praznika, naše misli su sa zahvalnošću i iskrenim željama upućene svim našim građanima, komšijama i njihovim porodicama, koji danas slave praznik rođenja Bogomladenca. Neka vaše domove i srca ispune radost, blagostanje, mir, sreća, dobro zdravlje i svaki blagoslov”, naveo je predsednik.

Dodao je da želi svako dobro i da u duhu zajedništva, mira i sloge, zajedno i blagosloveno dočekujemo sve praznike, prenosi Tanjug.

„Srećan Božić i blagoslovena Nova 2020. godina!“

 

Čestitka premijeke Brnabić

Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić čestitala je danas božićne i novogodišnje praznike nadbiskupu Stanislavu Hočevaru i vernicima koji slave Božić po Gregorijanskom kalendaru.

„U ime Vlade Republike Srbije i svoje lično ime čestitam građanima koji slave Božić po Gregorijanskom kalendaru - najveći hrišćanski praznik, uz želju da ga provedu u miru, blagostanju i porodičnoj sreći”, navela je Brnabić.

Ona je istakla da je veliki praznik i prilika da se svi podsetimo da međusobno poštovanje, razumevanje i tolerancija doprinose da se zajedno razvijamo kao društvo.

„Negujući različitosti u veri, naciji i kulturi možemo ostvariti blagostanje i prosperitet i sigurnu budućnost za sve građane Srbije”, navodi se u čestitki premijerke Brnabić, prenosi Tanjug.