Atina šokirana mafijaškim obračunom
(Принтскрин)
Grčka javnost zaprepašćena je zbog mafijaškog razračunavanja u kojem su preksinoć ubijena dva pripadnika crnogorskog „škaljarskog klana”, Ivan Dedović i Stevan Stamatović i ranjena supruga jednog od njih. Policija traga za ubicama, razgovara sa svedocima ali za sada, nema novih detalja.
Svi TV kanali, onlajn izdanja, ali i svi grčki listovi prenose vest uz konstataciju da su se, kako kažu, „kriminalci sa prostora bivše Jugoslavije iz Španije preselili u Grčku”.
Atinu, u kojoj se ovakvi zločini dešavaju, ali mnogo ređe nego na našim prostorima, šokira činjenica da je poprište ubistva restoran u kome se svakodnevno, posebno vikendom, okupljaju cele porodice.
Reč je o mestašcu Vari, odmah posle atinske priobalne opštine Glifada, u kome su jedan pored drugog smešteni tradicionalni restorančići, poznati po sveže pečenoj jagnjetini i prasetini.
Svakog vikenda kada je običaj da porodice ručaju van kuće ovde vrvi od naroda. Činjenica da su ubice, kako su javljali grčki mediji, nešto pre 19 časova opušteno, ali sa kapuljačama na glavi, ušetali u restoran, ispalili hice i isto tako izašli iz restorana, zapanjila je Atinjane, posebno zbog činjenice da su za stolom bila i deca.
U restoranu je bilo zauzeto još nekoliko stolova u momentu kada su ubice potegle oružje i ispalile devet ili deset metaka, okrenuli se, izašli i seli u crni džip koji ih je čekao napolju.
Prema rečima jednog od očevidaca, čuvara na ulazu u restoran koji obično pokazuje slobodna mesta za parking, ništa nije ukazivalo na tragičan razvoj situacije.
„Ušli su normalno u restoran, mislili smo da su gosti... Tek posle smo čuli pucnjavu i svi smo se bacili na zemlju jer nismo znali gde i ko puca”, kazao je čuvar.
Svi grčki mediji oslanjaju se na informacije naših listova i onlajn izdanja i detaljno prenose podatke o međusobnom razračunavanju mafijaških klanova, broju ubijenih, poslova kojima su se bavili.