Stanari brane park na Banovom brdu

Aleksandra Kurteš

24. 01. 2020. 13:10

Протест житеља улица Ваљевске и Николаја Гогоља (Фото: М. Рашић)

U okviru Inicijative „Sačuvajmo naš parkić”, žitelji ulica Valjevske i Nikolaja Gogolja

na Banovom brdu organizovali su protest jer je dolaskom obezbeđenja „Atlas sekjuriti” u sredu ujutru njihov park, kako kažu, „okupiran”, a ograda probijena.

Stanari su ceo dan ispred parka organizovali straže, uz poruku da će metodama građanske neposlušnosti sprečavati najavljenu gradnju tri zgrade.

– Naša borba za odbranu parka traje šest meseci, a ovim okupljanjem želimo da, između ostalog, pošaljemo poruku da su parkovi pluća grada i da ih moramo čuvati. U nizu zahteva koje ističemo na protestu jedan je posebno važan, a to je da bi naš park koji postoji pola veka trebalo da dobije status zelene površine – istakao je Savo Manojlović, jedan od stanara.