Džez ambasadori
„Биг бенд РТС-а” у Дому омладине (Фото: М. Спасојевић)
Koncert „Big benda RTS-a” pod nazivom „Džez ambasadori” priređen je u Velikoj sali Doma omladine. Nastup je deo manifestacije „African American History Month” i posvećen dugogodišnjem istoimenom programu turneja čuvenih američkih džez umetnika, a organizuju ga ova ustanova, Muzička produkcija RTS-a i ambasada SAD u Beogradu.
Davne 1956. godine, vlada SAD napravila je poseban program pod nazivom „Džez ambasadori”, organizujući nastupe i turneje legendarnih zvezda džez muzike Luisa Armstronga, Benija Gudmena, Dizija Gilespija, Djuka Elingtona, a kasnije i Dejva Brubeka. Oni su putujući svetom i nastupajući kao džez ambasadori SAD širili jednu novu umetnost 20. veka, džez muziku. Od tada, Biro za obrazovanje i kulturu SAD, u saradnji sa „Džon F. Kenedi” Centrom za izvođačke umetnosti, organizuje nastupe širom sveta sa svojim umetnicima, koji pored nastupa drže radionice i stručna usavršavanja sa lokalnim muzičarima i studentima.