Fejsbuk otkazao samit zbog koronavirusa

14. 02. 2020. 22:45

Фото ЕПА ЕФЕ - А.К.

SAN FRANCISKO - Kompanija Fejsbuk saopštila je danas da je otkazala svoj globalni samit o marketingu, zakazan za sledeći mesec u San Francisku, zbog rizika povezanih sa korona virusom.

„Usled pojačanog opreza otkazali smo naš globalni samit o marketingu zbog rastućeg rizika po javno zdravlje povezanih sa korona virusom”, rekao je portparol te kompanije.

Očekivalo se da će tom događaju, zakazanom za 9. i 12. mart u Moskon Centru, prisustvovati preko 4.000 učesnika.

Ranije ove nedelje, Svetski mobilni kongres, godišnje okupljanje telekomunikacione industrije u Barseloni, otkazan je nakon masovnog odustajanja izlagača zbog straha od korona virusa, javlja Rojters a prenosi Tanjug.

Virus, koji potiče iz kineskog grada Vuhana, dosad je ubio preko 1.300 ljudi i zarazio više od 63.800 ljudi u Kini.