U Bugarskoj vanredno stanje zbog koronavirusa

13. 03. 2020. 11:05

(Фото EPA-EFE/JAMES ROSS)

SOFIJA – Bugarski parlament jednoglasno je izglasao odluku da se u zemlji proglasi vanredno stanje do 13. aprila kako bi se suzbilo širenje korona virusa, nakon što je broj potvrđenih slučajeva obolelih porastao na 23.

Tokom vanrednog stanja biće zabranjena putovanja u zemlje s velikim brojem zaraženih i iz njih, biće zatvorene škole i fakulteti, a policiji će biti dozvoljeno da interveniše radi izolacije zaraženih ljudi, prenosi Tanjug.

„Vlada planira i rebalans budžeta za 2020. godinu kako bi opredelila više sredstava za podršku zdravstvenom sistemu”, rekao je poslanicima premijer Bojko Borisov.