Nevreme zahvatilo više delova Srbije

03. 07. 2020. 20:39

Фото Танјуг

Olujno nevreme, praćeno provalom oblaka, grmljavinom, jakim vetrom i gradom pogodilo je danas posle podne više delova Srbije.

Jak pljusak praćen grmljavinom i gradom pogodio je popodne Bor. Najpre se cula grmljavina da bi u razmaku od pola sata krenula jaka kiša praćena gradom koja je trajala 15-ak minuta.

Trenutno nema padavina, ali i dalje grmi.

Grad je padao i u Topoli, dok su obilne padavine izazvala bujice na vodotokovima u Gornjem Milanovcu.

Jaki pljuskovi sa grmljavinom i gradom pogodili su Smederevsku Palanku, opštinu Loznica kao i srednji Banat.

Na snimku objavljenom na Fejsbuku vidi se kako kiša lije unutar fabričke hale u Smederevskoj Palanci.

Tamni oblaci nadvili su se večeras i nad Beogradom gde je bilo povremenih pljuskova.

Kako se navodi na sajtu RHZM, oblacnost koja na podrucju Mačvanskog, Kolubarskog i Zlatiborskog okruga uslovljava intenzivne pljuskove i lokalnu pojavu grada premeštaće se ka Moravičkom i Šumadijskom okrugu.

Meteorolozi nestabilno vreme najavljuju i u narednim danima. Do utorka ce biti promenljivo oblačno, mestimicno sa pljuskovima i grmljavinom, a ponegde su moguce i nepogode sa velikom kolicinom padavina i gradom, prenosi Tanjug.