Uvo sokolovo

09. 09. 2020. 13:01

(Фото Танјуг)

U Beogradu dejstvuje sistem „oko sokolovo” za kažnjavanje bahatih vozača koji nepropisno parkiraju vozila. Prema rečima gradskih čelnika (zamenik gradonačelnika), za prva četiri dana grad je od kazni zaradio 22 miliona dinara. Zar je sve u parkiranju i parama? Nepropisno parkiranje nije jedan od najvećih problema sa kojim se građani susreću! Prava nevolja je zaglušujuća muzika iz kafana i kafića, jer dokazano je da takva buka ugrožava zdravlje građana. Zato predlažem gradskim vlastima da smanje broj vozila za „oko sokolovo” i deo „rendž rovera” opreme za sistem „uvo sokolovo” – za krstarenje gradom i kažnjavanje bahatih ugostitelja zbog preglasne muzike, larme, vike i dranja. Te poslove nikako ne treba prepustiti komunalnoj miliciji, jer do sada ništa nije učinila na sprečavanju glavobolje građana u blizini kafana-kafića (kažu da nisu nadležni), već zadužiti instituciju poput izvršitelja – kažnjavati bez milosti i visokim iznosima. A najavljeno „akustično zoniranje grada” je priča za malu decu kojom nas godinama zamaraju, a tek sprovođenje... Takođe „gradski sokolari” treba da razmisle i o nabavci vozila za sistem „nos sokolov” – za kažnjavanje bahatih zagađivača vazduha i emitera svakovrsnih hemikalija i neprijatnih mirisa.
I na kraju: zašto samo Beograd? Žitelji u malim mestima nisu građani drugog reda, i oni su takođe ugroženi zbog glasne muzike iz lokalnih kafana i toksičnog vazduha.

Miroslav Mitrović,
Beograd