U vrtićima manje dece nego prošlog septembra

16. 09. 2020. 12:22

(Фото А. Васиљевић)

Nova radna godina za vrtiće počela je sa manjim brojem prisutne dece. Podaci o dolaznosti mališana su ohrabrujući, ističe Sekretarijat za obrazovanje, jer roditelji pokazuju veliku odgovornost u borbi sa virusom korona. Od početka meseca u državnim predškolskim ustanovama boravilo je oko 40 odsto upisane dece, odnosno oko 23.000 mališana, a u septembru prošle godine prosečna dolaznost bila je oko 66 odsto.

Najviše mališana u prvim nedeljama septembra očekivano je bilo na Novom Beogradu, ali i na Zvezdari i Čukarici. Pošto je na ovogodišnjem upisu primljeno najmanje dece na perifernim opštinama, očigledno je bilo da će u Sopotu i Barajevu boraviti najmanje mališana u vrtićima. Ipak, broj dece u predškolskim ustanovama u uslovima epidemije ipak će zavisiti od potreba roditelja, režima njihovog rada i mogućnosti, odnosno izbora da li će dete poslati u obdanište.

Na ovogodišnjem konkursu za upis u državna beogradska obdaništa primljeno je 15.000 dece pa sada ukupan broj iznosi oko 58.000, dok 20.729 dece boravi o trošku grada u 411 privatnih obdaništa.