Zahvalnost lekarima
(Фото EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ)
Mi, potpisnici ovog teksta, osetili smo na svojim „leđima” kolika je to muka i nevolja boriti se sa kovidom 19. Lečili smo se na Infektivnoj klinici Kliničkog centra Vojvodine na odeljenju kojim rukovodi prof. dr Vesna Turkulov. Na samom ulazu u ovu infektivnu kliniku impresionirao nas je timski organizovan posao. Da, na vidno obeleženom mestu ne stoji natpis „crvena zona” i da osoblje nije u adekvatnoj zaštitničkoj opremi, ne biste ni znali da ste ušli u prostor danonoćne borba sa virusom. Svaki zaposleni, bez imalo nervoze, savesno i odgovorno obavlja svoj posao. Upravnica klinike profesorka dr Vesna Turkulov, prodorna, pragmatična i ekstrovertna osoba, stiže do svakog pacijenta, ispoljavajući visok stepen empatije, stručnosti i odgovornosti prema bolesnima. Svoju pozitivnu životnu ekspanzivnost prenosi kako na pacijente tako i na zaposlene. Šta reći na kraju, nego izraziti zahvalnost celom timu klinike za nešto što nema planetarnu cenu i poželeti profesorki Turkulov i njenom osoblju svako dobro na ličnom i profesionalnom planu.
Radomir Čolaković,
Slobodan Roganović,
Vaso Pilipović,
Novi Sad