Vojska gradi helidrom na Kopaoniku

11. 02. 2021. 10:45

Хеликоптер Ми-17 Војске Србије (Фото А. Васиљевић)

Ministar odbrane Nebojša Stefanović razgovarao je danas sa ministrom građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Tomislavom Momirovićem o zajedničkim projektima dva ministarstva, saopšteno je iz Ministarstva odbrane.

Dvojica ministara su razmatrali predlog izmena Zakona o posebnim uslovima za realizaciju projekta izgradnje stanova za pripadnike snaga bezbednosti koji, između ostalog, predviđa i izmenu uslova pri kupovini stanova, a koji je izradilo Ministarstvo građevinarstva.

Pomenute izmene Zakona odnose se na promenu dosadašnjeg načina konkurisanja pripadnika vojske, policije i ostalih snaga bezbednosti za kupovinu stanova po povoljnim uslovima.


(Foto Ministarstvo odbrane)

Osim o državnoj stanogradnji, ministar Stefanović razgovarao je i sa direktorom JP „Skijališta Srbije“ Dejanom Ćikom, koji je takođe prisustvovao sastanku, o završetku planirane izgradnje objekata u okviru vojnog kompleksa na Kopaoniku. 

U njemu je do sada završena izgradnja garaže, dok je tema današnjeg razgovora bio početak izgradnje helidroma sa pratećim sadržajima za helikopter Mi-17.  Njegova izgradnja počeće krajem proleća, a završetak radova očekuje se do kraja oktobra.

Ministri Stefanović i Momirović na današnjem sastanku razmotrili su i mogućnosti proširenja 51. skijaškog poligona Vojne akademije na Kopaoniku, na kojem se izvode brojne obuke u zimskim uslovima kadeta Vojne akademije, ali i svih pripadnika Vojske Srbije i Ministarstva odbrane.

Oni su razgovarali i o razmeni nepokretnosti između „Koridora Srbije“ i Vojnograđevinske ustanove u vezi izgradnje obilaznice oko Beograda, navodi se u saopštenju.