Traže bistu predsednika Kine Sija u Beogradu

19. 05. 2021. 14:45

(Фото Анђелко Васиљевић)

Na nekoliko lokacija u Beogradu osvanuli su bilbordi sa fotografijom predsednika Kine Sija Đinpinga i natpisom „Hoćemo bistu za našeg druga Sija”.

Reč je o inicijativi Nove komunističke partije (NKPJ) koja, kako se navodi u saoštenju na sajtu NKPJ, zajedno sa Savezom komunističke omladine Jugoslavije (SKOJ), nastavlja da na ovako simboličan način izražava zahtev da predsednik Kine i generalni sekretar Komunističke partije Kine dobije bistu u Beogradu.

„Time bi se naš narod simbolično, ali dostojno odužio pomoći koja je u borbi sa virusom korona stigla iz NR Kine”, navodi se u saopštenju, prenosi Tanjug.

Na beogradski aerodrom Nikola Tesla jutros je sleteo avion „Er Srbije” sa 440.000 doza kineske „Sinofarm” vakcine protiv korona virusa.